на главную
головна /форум /   фотогалерея / робота / міські оголошення 
 
візитівка міста герб та прапор історія мер міста міста-партнери

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

  громадські організації
політичні партії
засоби масової інформації
міські новини
 
 
ЕКОНОМІКА МІСТА
основні галузі економіки
підприємства
банки
бізнес-інформація
чернігівський міський центр    зайнятості
 
 
ГУМАНІТАРНА СФЕРА
освіта
охорона здоров’я
культура
історичні пам'ятки
спорт
 
 
АКТУАЛЬНО

дозвільний центр

мережа пунктів тестування та    графік проведення зовнішнього    незалежного оцінювання

реєстрація підприємницької    діяльності

виділення земельних ділянок

реструктуризація заборгованості за    житлово-комунальні послуги

встановлення та реєстрація    лічильників

відповідальні організації за надання    житлово-комунальних послуг

тарифи на житлово-комунальні    послуги

архівна справа і діловодство

правила Благоустрою м.Чернігова

перелік громадських приймалень

 
   
 


Чернігів

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua… 
Міські новини
Вишеградська четвірка в Чернігові з «арифметикою» децентралізації

22.04.2015

До Чернігова завітала поважна делегація, і протягом двох днів відбулася низка офіційних засідань за участю заступників міністрів закордонних справ держав Вишеградської четвірки (Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини) та України. У заходах узяли участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч та голова обласної ради Микола Звєрєв.

Ішлося про процеси децентралізації, реформування влади в нашій державі, а також — про конкретну допомогу країн Вишеградської четвірки з децентралізації, розвитку місцевих територіальних громад в Україні, зокрема на Придесенні. Відбулися зустрічі зарубіжних партнерів та міжнародних експертів із представниками органів місцевого самоврядування Чернігівщини; «круглий стіл», присвячений проведенню адміністративно-територіальної реформи в Україні; зустріч заступників міністрів закордонних справ держав Вишеградської четвірки зі студентами й викладачами Чернігівського національного технологічного університету.

Вишеградська четвірка була створена як об’єднання чотирьох центральноєвропейських держав — Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини — 15 лютого 1991 року в угорському місті Вишеграді в результаті зустрічі президентів і прем’єр-міністра трьох постсоціалістичних країн: Леха Валенси (Польща), Вацлава Гавела (Чехословаччина) та Йожефа Антала (Угорщина). Всі держави Вишеградської четвірки 1 травня 2004 року стали членами Європейського Союзу. А Міжнародний Вишеградський фонд був заснований у червні 2000 року державами Вишеградської четвірки з метою підтримки проектів у галузях культури, освіти і науки, обміну молоді, дієвої підтримки транскордонного співробітництва й туризму.

Нагадаємо, що Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина підтримали ідею надання Україні масштабної фінансової допомоги — на засіданні представників семи східноєвропейських країн у Будапешті. Зокрема, держави Вишеградської четвірки висунули план допомоги нашій країні в галузі енергетики — йшлося і про постачання частини газу, який видобувається державами Євросоюзу. Пролунали заклики до лібералізації візового режиму з Україною. Також Вишеградська четвірка створила спеціальний фонд допомоги нашій державі.

Офіційні делегації під час зустрічей у Чернігові очолювали заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Конрад Павлік, молодший заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки Ярослав Лудва, заступник міністра закордонних та європейських справ Словацької Республіки Петер Буріан і Державний міністр Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Мікола Іштван.

Нашу державу представляли перший заступник міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода й інші посадові особи.

Вітаючи представників делегацій Вишеградської четвірки, голова обл­держадміністрації Валерій Куліч відзначив важливість проведення такої зустрічі у складний для нашої країни період. За словами очільника області, саме зараз необхідно роз’яснювати людям увесь зміст державних реформ і, зокрема, децентралізації.

— Упевнений, що досвід країн Вишеградської групи щодо вирішення питань взаємодії між суспільством, бізнесом та владою буде дуже доречним. Сподіваюся на конструктивний діалог і плідну співпрацю, — наголосив голова облдержадміністрації Валерій Куліч.

— Послухавши наших зарубіжних колег, котрі мають досвід проведення такої реформи місцевого самоврядування, можна з упевненістю сказати, що це буде довго і складно й вимагатиме значної політичної волі в центрі та високого рівня відповідальності на місцях. Однак якщо реформа відбудеться успішно, це принесе добробут місцевим громадам і зміцнить Україну. Адже якщо регіони сильні, то й держава міцна! — переконана перший заступник міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко. — Важливо, що ми на цьому шляху не одні, реально відчуваємо підтримку наших міжнародних партнерів. У них цей шлях також був непростим, немало трапилося помилок, але в результаті отримані здобутки цих держав дали їм змогу згодом стати країнами Євросоюзу. Власне, децентралізація була в основі всіх здійснених реформ.

Наш прогрес у здійсненні реальних важливих реформ в Україні міжнародні експерти оцінюють дуже позитивно, — зазначила пані Галібаренко. — Звичайно, я вважаю, що ми обрали правильний напрям, оскільки більшість наших партнерів починала саме з адміністративно-територіальної реформи. Отож об’єднання територіальних громад — це правильний крок на такому шляху. Позитивно оцінені наші ідеї і щодо надання можливості громадам на місцях мати певну фінансову незалежність для того, щоб ефективно, успішно реалізовувати покладені на них обов’язки. І, звісно, наші зарубіжні колеги закликали Україну не зволікати із внесенням відповідних змін до Конституції. Вони дуже позитивно оцінили той факт, що у нас запрацювала конституційна комісія, і сподіваються, що вже найближчим часом такі зміни будуть внесені.

Вишеградська четвірка надає Україні фінансову підтримку. Зазвичай така допомога надходить через Міжнародний Вишеградський фонд, фахівець якого також перебуває на цій зустрічі в Чернігові. Причому йдеться не лише про децентралізацію та реформу місцевого самоврядування. Адже важливий і обмін досвідом, співробітництво, наприклад, в освітній галузі, щоби сьогодні студенти з України мали можливість навчатися в Чехії, Словаччині, Польщі, Угорщині. Потрібно відзначити й дуже важливу гуманітарну допомогу, яку надають усі країни Вишеградської четвірки, — наголосила перший заступник міністра закордонних справ України. — Це стосується й реабілітації наших бійців із зони АТО, і допомоги в лікуванні дітей та українських родин, котрі, на жаль, стали вигнанцями не з власної волі. Тому скажу відверто, що друзі пізнаються в біді, і наші міжнародні партнери, які зараз тут, — це справжні друзі!
Тож Наталія Галібаренко щиро подякувала обласній владі та особисто керівникам Чернігівщини Валерію Кулічу й Миколі Звєрєву за допомогу в організації та проведенні цього заходу. І наголосила: такі зустрічі в Україні з партнерами з Вишеградської четвірки неодмінно продовжуватимуться. Зокрема, наступна буде присвячена питанням енергетики та альтернативним технологіям.

— Для нас знакова подія — ця зустріч на чернігівській землі у форматі Вишеградської четвірки країн — Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини, — наголосив голова обласної ради Микола Звєрєв. — Чернігівщина продовжує курс, обраний після Революції Гідності. Сьогодні міжнародні експерти зазначають, що децентралізація — це закономірне продовження тієї боротьби, яка відбулася на Майдані. Бо, фактично, замість децентралізації, становлення незалежної України всі ці роки відбувалося, навпаки, в умовах централізації й навіть узурпації влади. Тому знаковим є рішення облради, підтримане всіма депутатами, — бути пілотною областю. Це чули і в Кабміні, і у Верховній Раді. Чернігівщина — єдина область, котра зібрала представників органів місцевого самоврядування в нашому історичному Батурині. І ми теж прийняли там дуже серйозне рішення, яке направили Президентові України та Уряду. Далі ми чекаємо змін до Конституції.

На зустрічі в Чернігові представники Вишеградської четвірки чітко заявили, що альтернативи проведенню реформи місцевого самоврядування немає! Це питання незабаром обговорюватиметься й на саміті країн Східного партнерства, який відбудеться в Ризі. Як відомо, прибалтійські держави теж нас активно підтримують. Зокрема, недавно на Чернігівщині побувала посол Латвії в Україні. Тобто нині надзвичайно велика увага до нашого регіону стосовно цього пілотного проекту. Адже ми заявили, що готові бути в авангарді проведення реформи місцевого самоврядування.

От щойно мене посол Словаччини запитував: чи справді Чернігівщина готова весь час відстоювати ефективне, без зволікань, проведення реформи, наполегливо закликати Верховну Раду ухвалювати важливі законодавчі акти?

Знаєте, ми вже провели роботу для об’єднання територіальних громад. Адже інакше реформа самоврядування просто неможлива! — підкреслив Микола Звєрєв. — Наприклад, у Польщі було аж 42 воєводства, а після проведення реформи стало 16. Відчуваєте різницю?! Так от, ми провели справді велику роботу. Вона на перший погляд ніби й непомітна, хоч це — клопітка справа. Будь-яка реформа здійснюється в інтересах людей. Якщо вона погіршить життя громадян, то така реформа просто не потрібна. Навіщо?! Взагалі, яка мета реформи? Підвищити рівень життя наших співвітчизників. І саме такі реформи успішно відбулися в державах Вишеградської четвірки. Тому сьогодні ми вивчаємо цей досвід.

На Чернігівщині створили робочі групи ще до прийняття відповідного закону про об’єднання громад — на рівні районів області. Фактично, мешканці сіл і селищ самі пропонували, в який спосіб вони бажають об’єднуватися і якими мають бути ці об’єднані територіальні громади. Тому в жодному разі сьогодні не треба вводити в оману людей, що, мовляв, через реформу ті чи інші важливі послуги будуть начебто віддалені від мешканців. Навпаки, об’єднані громади отримають нові можливості наближати ці послуги: в освіті, медицині, одержанні різноманітних довідок тощо.

Ці кроки, нехай поки що невеличкі, побачили і в Міністерстві закордонних справ, і в Міністерстві регіонального розвитку, яким ми щиро вдячні! Відчуваємо й підтримку міжнародних партнерів. Отож ми рухатимемося в цьому напрямку далі, — запевнив голова обласної ради Микола Звєрєв.


ХВИЛЯ ДЕСНИ
 << повернутися   [версія для друку]
 

Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика 


© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на www.chernigiv.osp-ua.info є обов’язковим. Відповідальність за достовірність матеріалів покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk