на главную
головна /форум /   фотогалерея / робота / міські оголошення 
 
візитівка міста герб та прапор історія мер міста міста-партнери

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

  громадські організації
політичні партії
засоби масової інформації
міські новини
 
 
ЕКОНОМІКА МІСТА
основні галузі економіки
підприємства
банки
бізнес-інформація
чернігівський міський центр    зайнятості
 
 
ГУМАНІТАРНА СФЕРА
освіта
охорона здоров’я
культура
історичні пам'ятки
спорт
 
 
АКТУАЛЬНО

дозвільний центр

мережа пунктів тестування та    графік проведення зовнішнього    незалежного оцінювання

реєстрація підприємницької    діяльності

виділення земельних ділянок

реструктуризація заборгованості за    житлово-комунальні послуги

встановлення та реєстрація    лічильників

відповідальні організації за надання    житлово-комунальних послуг

тарифи на житлово-комунальні    послуги

архівна справа і діловодство

правила Благоустрою м.Чернігова

перелік громадських приймалень

 
   
 


Чернігів

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua… 
Архів міських новин
 
Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика 
73/   Далі »»


Чернігів: Моя Катерининка

В принципі, це, мабуть, не зовсім доречно казати який храм більше подобається, але що поробиш, коли до чогось душа лежить більше. Так і тут – я сповідаюся у храмі святих Михайла і Федора, я виборював першу українську церкву на Чернігівщині – П’ятницьку, але чисто естетично найбільше мені подобаються зсередини Борисоглібський собор, а зовні – Катерининська церква. Борисогліб, як ми його звемо у Чернігові по-домашньому, вспокоює душу спокоєм білого Божого затишку, а Катерининка (теж внутрішнє прозвище, хатнє) втішає око кожному подорожньому, що в’їздить до Чернігова зі сторони стольного Києва. 
А ще вона запаморочує, коли обійти її надцять разів – особливість філософії козацького бароко полягає в показі безкінечності життя. Повторення архітектурних форм замикає коло. 
Їі історія відома всім, хто бажає знати. Відома і масковскім людям, які більше 8 років тримали тут свій ординський намет, сіючи антисанітарію імперської зарази, показуючи безпомічність української влади та ахристиянську основу російської церкви. 

 

 

Наметом, що спершу блокував вхід до храму і призвів до знищення багатьох цінних експонатів музею народно- декоративного мистецтва 9в ому числі – найстарішого чернігівського рушника) керували персонально з Москви, з патріархії Кіріла. Куди там ч чернігівському Амвросію, хоча він і ходив походами під прапорами партії Наталії Вітренко і її портретом замість ікони Богородиці! Амвросій просто слухняно виконував вказівки Москви, де й сини його служать. Але коли було підпалено намет, то 1 січня, у вихідний і святковий день, з московської патріархії уже грізно коментував якийсь високопоставлений чиновник. А піп Алєксандр Лєдовой, що зашибав тут (і на Москві) дєньгу, погрожував мені російським спецназом. 

 

 

 

В принципі, тепер, коли правда оголилася до суті, зрозуміло всім, що Катерининська церква була важливим рубежем російсько- української війни: якби ми прийняли тоді лозунги Новоросії, що з ними стояли під храмом кауровці з Одеси, був би і в нас Донбас…Але наші чернігівці виявилися стійкішими за владу і попри те, що начальник обласної міліції Іван Катеринчук клав захисників козацького храму на асфальт, коли вони хотіли знести окупаційний намет, попри підтримку міської ради і голови Соколова («Я що дяк, щоб там порядки наводити?!» - реакція міського голови на грубе порушення закону в центрі міста), попри боязкість і свідоме підігрівання московській церкві з боку юридичних структур (рішення Вищого адміністративного суду не виконувала виконавча служба під орудою прихильника МП Олега Шермана) – саме віруючі чернігівці своєю витримкою прогнали таки московських зайд від нашого храму. Тим самим поставили моральну межу – Хомине коло по Гоголю – для поширення московської зарази через Чернігів. 

 

 

 

Тому правий віце-прем’єр-міністр Вячеслав Кириленко, говорячи про особливість цього храму і 300-літнього ювілею, як символ української боротьби. Шкода, що не встиг потиснути йому руку і побажати витримки, бо коли працівники музею російського мистецтва у Києві проестують проти надання йому історично виправданої назви - галерея Терещенків - то видно, як важко навертати зросійщену українську культуру до українства. І радісно було бачити Патріарха Філарета, пригадуючи, як він щороку приїздив на храмове свято і вперто йшов, не боячись привезених регіоналами- комуністами учнів техніку та навіжених емпешних бабок – комсомолок 50-х років, що верещали, кричали і билися в припадках імперської істерії. А він верстав путь, відміряючи своєю патріаршою патерицею шлях до нашої перемоги, благословляючи ненавидячих нас. 

 

 

 

Патріарх і тепер запевнив, що українська перемога над російським окупантом близько. Це було сказано на урочистостях Катерининки і я йому вірю, як вірив тоді, коли орда облягала наш храм. 

 

 

 

А ще колись я з однокласницею піднявся на самий верх, під куполи і там, коли вимкнули екрани мобільників, що використовували для підсвітки, побачили перевернуті відбитки дороги, по якій їхали машини, самого храму. Зрозуміло, що це оптичне, цілком пояснюване чудо, але ж приємно бачити і таку чудасію. А в храмі є і справжні чуда - ікона, яка оновлювалася на наших очах, мощі святого Меркурія, ігумена Бригинського, мироточиві ікони Віфлеємської Богородиці, що усміхається, Дубенської чудотворної... Але то вже для віруючих. 

 

 

 

 

 

Сіверщина Чернігів:Сороновича - у реєстр Герострата!

Чернігівці пропонують забудовників території біля Єлецького монастиря включити до Реєстру Герострата .

 


Кілька років тому, 20 травня 2010 року, Колегія Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури прийняла Постанову «Про створення реєстру архітектурних та містобудівельних проектів, що руйнують історичне середовище, – «Реєстр Герострата». Зокрема, передбачалося створити електронний реєстр архітектурних та містобудівельних проектів, що руйнують історичне середовище, під умовною назвою «Реєстр Герострата» з висвітлення інформації про замовників, авторів проекту, посадових осіб органів охорони культурної спадщини, місцевих органів влади, громадських організацій, що погодили проект. 
 

Шанувальники старовини міста Чернігова пропонують включити до «Реєстру Герострата» директора КП «Чернігівбудінвест» Віталія Собіченка та керівника будівельної фірми «Геліодор» Лева Сороновича. Адже, ці керівники будівельних компаній руйнують історичне та архітектурне середовище Чернігова біля Єлецького монастиря, унікального архітектурного комплексу споруд національного значення, ХІІ–ХVІІІ ст. 
В охоронній зоні міста (за адресою вул. Князя, Чорного, 4-а) вони споруджують два багатоповерхові будинки із порушенням чинного пам’яткоохоронного законодавства та державних будівельних норм. Зокрема, проект будівництва не погоджений із органом охорони культурної спадщини та Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній». Не розроблено історико-містобудівне обґрунтування. Не завершені археологічні дослідження на згаданій ділянці. Перелік порушень можна продовжити, але місцева влада вперто їх не бачить… 

 

 

 

Довідка: Герострат – мешканець Ефеса, що спалив храм Артеміди у своєму рідному місті в 356 році до н. е. для того, щоб, як він зізнався під час катування, його ім’я пам’ятали нащадки. 

 

 

Аби відвадити інших від пошуків такої слави ефеська влада не лише стратила Геростата, а й заборонила згадувати його ім’я під страхом смертної кари. Однак Геростат досяг бажаного, після чого з’явився вираз «Геростратова слава». 

 

 

 

 

 

Сіверщина У Чернігові презентували книгу «Сіверщина в боротьбі за волю»

 Напередодні Свята Покрови та Дня Захисника Вітчизни у Києві в Українському Домі 12 жовтня та у Чернігові у КМЦ «Інтермеццо» 13 жовтня відбулася презентація книги «Сіверщина в боротьбі за волю» краєзнавця, командира Чернігівського підрозділу «Самооборона Майдану» Олександра Ясенчука.У книзі розміщено нариси про боротьбу українців з російською агресією на крайніх північних межах України – чернігівському Поліссі. У книгу вміщено унікальні спогади Героя України Левка Лук’яненка про антибільщовицьке повстання початку 30-х років: виступ Рябченка, що відбулося на Городнянщині.
У книзі вміщено унікальні документи, наприклад довідка КДБ щодо Менського району, з якого випливає, що збройний антикомуністичний спротив тут був до кінця 40-х років.
 Це типова ситуація для Чернігівщини, -- зазначає Олександр Ясенчук, -- чи не для кожного району нашої області. Ця книга руйнує міфи закладені комуністами, що радянська влада прийшла на Чернігівщина «парадним кроком». Ні! Вона йшла сюди буквально по тілам розстріляних і закатованих.

 

 

Буквально всюди їх зустрічав збройний сппротив, не відразу так пізніш. Наприклад перед всім відомими Крутами тяжкі бої українська армія витримала у Бахмачі, під Макошином, біля Мени та Сосниці. Більше того у часи УНР в газетах офіційно писали: «Герої Бахмача та Крут». І шкода, що про їх забули.    

 

 

Особливої уваги заслуговує нарис «Українська справа на Чернігівщині – двобій тоталітарних систем» в часи Другої світової війни.

 

 

Також ця книга, що називається влучила в яблучко нині, коли йде процес декомунізації. У книзі фігурують десятки прізвищ борців за Волю України, на честь яких цілком можна назвати вулиця: наприклад уродженців Чернігова генерала армії УНР Аркадія Валійського,офіцерів Марка Ганжи, Володимира Глинського та багатьох інших. 

 

 

 

Книга вийшла в рамках проекту «Інтелектуальна Самооборона» і відкриває собою серію книг, що направлені на руйнацію історичних міфів, що стосується Чернігово-Сіверського краю зокрема та історії України загалом.

 

 

 

Минулої весни в рамках проекту, з ініціативи Левка Лук’яненка в україно-російському прикордонні було поширено декілька сотень примірників книги Павла Штепи «Московство».

 

 

 

Наприкінці презентації автор висловив вдячність всім тим, хто долучився до реалізації проекту: Герою України, громадському діячу, народному депутату України Левку Григоровичу Лук’яненку, політику, громадському діячу, народному депутату України Віталію Терентійовичу Коржу, народному депутату України, журналісту Віталію Федоровичу Шевченку. Саме вони започаткували ідею «Вшанування борців за волю України на Чернігівщині» та підтримували її.

 

 

 

Особливо велика подяка Ростиславу Мартинюку, журналісту, громадському діячу. Саме він матеріально та морально підтримав появу цієї книги на світ Божий.

 

 

Звичайно ж кажемо «Спасибі!» Анатолію Скибі, волонтеру і директору видавництва «Домінант».

 

 

 

Висловлюю вдячність Ірині Ващук, представниці ГО «Суспільна служба України», що надала допомогу поширення цього видання.

 

 

 

Також низький уклін всім тим, хто допомагав «викохати» цю книгу: коректору Ользі Болва та дизайнеру Марині Скоробагатько, колезі Олексі Пекуру та побратиму Євгену Гребінченко.

 

 

 

 

Дружньо стискаю руку директору ДП «Український Дім» Юрію Стельмащуку за надану можливість у представленні книги. 

 

 

 

 

 

 

Чернігівщина Події і Коментарі

 

 

 © Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на www.chernigiv.osp-ua.info є обов’язковим. Відповідальність за достовірність матеріалів покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk