на главную
головна /форум /   фотогалерея / робота / міські оголошення 
 
візитівка міста герб та прапор історія мер міста міста-партнери

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

  громадські організації
політичні партії
засоби масової інформації
міські новини
 
 
ЕКОНОМІКА МІСТА
основні галузі економіки
підприємства
банки
бізнес-інформація
чернігівський міський центр    зайнятості
 
 
ГУМАНІТАРНА СФЕРА
освіта
охорона здоров’я
культура
історичні пам'ятки
спорт
 
 
АКТУАЛЬНО

дозвільний центр

мережа пунктів тестування та    графік проведення зовнішнього    незалежного оцінювання

реєстрація підприємницької    діяльності

виділення земельних ділянок

реструктуризація заборгованості за    житлово-комунальні послуги

встановлення та реєстрація    лічильників

відповідальні організації за надання    житлово-комунальних послуг

тарифи на житлово-комунальні    послуги

архівна справа і діловодство

правила Благоустрою м.Чернігова

перелік громадських приймалень

 
   
 


Чернігів

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua… 
Архів міських новин
 
Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика 
148/   Далі »»


Чернігівські білоруси відзначили День волі разом із українцями

У самій Білорусі День волі, 25 березня - свято небажане. Офіційно його не відзначають, а у тих, хто занадто активно буде вести себе на вулиці в цей день та вигукувати гасла, що можуть здатися антиурядовими, є всі шанси "загриміти" до буцегарні. Попередніми роками міліція "замітала" взагалі всіх підряд із біло-червоно-білою символікою. У 2015, у зв’язку зі змінами в політичній ситуації, Лукашенко, правда, дозволив провести невеликий мітинг у Мінську. Так і виходить, що День Волі за межами Білорусі відзначається значно активніше, ніж у самій країні.

Громади білорусів в Україні день першого проголошення незалежної Білорусі святкують традиційно, часто - за підтримки своїх українських друзів. Цього року подібне святкування вперше відбулося і в Чернігові. Вихідців із сусідньої країни у нашому місті багато, але от тих, хто себе асоціює із якоюсь унікальною етнічною спільнотою зі своєю культурою та традиціями серед них, на жаль, зовсім мало. В основному білоруси, як і в себе в країні - це русифіковані люди, тому захід не обіцяв бути багатолюдним, і відзначити його було вирішено у неформальній атмосфері.

Паб "Фальварек"
, що став у цей день прихистком для всіх шанувальників білоруської культури та самосвідомості, вітає з порогу: "Ви до білорусів? Вам туди". У одній із кімнат закладу на стінах білоруський прапор, на столах - поки що пусті бокали, дюжина молодих хлопців (багато в українських вишиванках), а також чоловік віку більш старшого із шарфиком в біло-червоно-білу смужку. Це Владислав Ахроменко, письменник, білорус за народженням, що проживає у Чернігові вже 17 років, але рідну мову і культуру не забув, і того, що відбувається в його рідній країні, не цурається. Він і став організатором Дня волі Білорусі в Чернігові.

- У Чернігові є офіційна білоруська спілка, яка називається "Сябрина". Але вона вся російськомовна, я там був кілька років тому, і мене одразу збило з пантелику питання: "А чому Ви говорите білоруською, Вам що, за це заплатили?" Тому при всій повазі, це покоління БССР, що лишилося у 1970-х роках минулого сторіччя.

Білоруси, які сьогодні збираються тут, це люди із абсолютно іншою, нерадянською свідомістю. Ми не маємо ніякої назви, це просто друзі, місцеві, із Гомеля приїхали, прийшли товариші-українці, і посиділи у неформальній обстановці. Виникла ідея спонтанно, під час представлення українсько-білоруського альманаху, одним із авторів якого є, я у кафе "Інтермеццо" півтора місяці тому. Це перша наша така зустріч білоруської спільноти, але, сподіваюся, відтепер якісь більш-менш регулярні зустрічі ми будемо проводити. На державному рівні таким заходам підтримки не дочекатися, тому все це - ініціатива народних мас.

У тому ж Чернігові білоруси асоціюються із людьми з Гомеля, що приїхали закупатися. Серед них є і відверті "ватники", і абсолютно нормальні люди, що не стали жертвами телевізора. Але у чернігівців їх сприйняття дуже схоже - це люди із шаленими грішми, що приїздять до нашого міста, щоб їх витратити. От ми і хочемо розповідати жителям Чернігова, що білоруси - це люди зі своєю мовою, культурою, літературою, традиціями. Що нас цікавлять різні речі, і не тільки ринок "Нива" та бази по вул. Щорса. До літа ми збираємося провести наш перший культурний захід, і далі, сподіваюся, їх буде все більше і більше.
Щодо білорусів у нас така ж задача. Адже країна живе під тотальним впливом російської пропаганди, і багато у кого враження, що тут при владі страшна хунта, яка відрізає білорусам голови, якщо вони не знають гімн України. З такими людьми теж треба працювати, автобусами привозити їх до Чернігова, показувати історичні місця, знайомити із місцевими людьми, пояснювати, що у нас тут все нормально.

Білоруси більш схильні до порядку, а українці - до козацької волі. Тому свій Майдан у нас всередині. Тим більше ми ж всі в душі природжені партизани. У нас сильний потяг до якихось акцій, але вони більш таємні.

Дехто із наших земляків працює із білорусами вже не перший рік, як от відомий представник Самооборони Чернігова Олександр Ясенчук. Сашко з товаришами цього свята пропустити ніяк не могли.

- Білоруси - одні із наших найбільших союзників. У свій час ще Юрій Липа висунув концепцію про те, що на противагу Росії має бути створена велика вісь від Балтійського моря до Чорного: країни Прибалтики, Білорусь, Україна, Молдова. Тому підтримуючи незалежницькі устремління білорусів, ми протистоїмо нашому ворогу. Тим більше, білоруси - наші однокровні брати, а не уявні. Я сам родом із Менщини, і у нас по селам ще і досі тих, хто живе на півночі районів області, звуть литвинами. А литвини, як відомо - історична назва білорусів.

Хлопці у вишиванках теж виявилися українцями. Схоже, що таких на святі не менше, ніж етнічних білорусів, що показово. Один із них представляється Сергієм Гонтою.

- Спільних віх в історії у нас дуже багато. Їх незалежність, як і наша, у свій час була зруйнована більшовицьким військами, а при СРСР білорусів намагалися виставити недоросіянами-недополяками, перекреслюючи їх історичне минуле. Наскільки я можу судити із особистих контактів із тими, хто зараз живе в Білорусі, ситуація із їх національною самосвідомістю зараз там вкрай жахлива через русифікацію. Люди банально не бачать сенсу навіть вчити білоруську мову, і лише лічені патріоти користуються нею.

Тому я, як свідомий українець, вважаю своїм обов’язком підтримати свято білоруської незалежності і бути тут. на цьому святі.

В залі, схоже, зібралися вже всі, хто хотів і мав можливість, приміщення звузилося від людей, і з прослуховування неофіційного білоруського гімну святкування почалося.

Серед гостей свята дійсно виявилася добра половина українців. Давня історична дружба (Українська народна республіка у 1918 році чи не перша визнала державність та незалежність Білоруської народної республіки) дається взнаки.

Сподіваємося, гарна ініціатива по ознайомленню жителів Чернігова зі справжньою білоруською культурою не виявиться непідйомною для Владислава Ахроменка з однодумцями, і ми ще матимемо змогу відвідати їх заходи у Чернігові. Наприклад, особисто моє знайомство із білоруською мовою та традиціями прийшло до мене від білоруської музики, яка у сусідів просто чудова. Та і, окрім музики, у білорусів є що показати. Так що - живе Білорусь!


Gorod.cn.uaВ Чернигове за чужие долги продали квартиру участника АТО

Прокуратура Черниговской области будет защищать жилищные права черниговской семьи воина АТО. Правоохранители уверены, что они были нарушены государственной исполнительной службой.

Прокуратурой Чернигова начато уголовное производство по ч. 1 ст. 364 Уголовного кодекса Украины относительно неправомерных действий должностных лиц Деснянского отдела государственной исполнительной службы Черниговского городского управления юстиции, в результате которых реализовано жилье жителя Чернигова, который сейчас находится в зоне АТО.

Досудебное расследование по делу проводится горотделом милиции, его ход контролируется прокуратурой Черниговской области.

Установлено, во время принудительного исполнения решения суда государственным исполнителем с нарушением порядка обращения взыскания на общее имущество должника с публичных торгов реализована половина квартиры, которая является его единственным жильем.

При этом часть квартиры не выделена в натуре – там продолжает проживать совладелица - мать этого мужчины, которая является человеком преклонного возраста, инвалидом II группы.

Черниговец был не основным должником, а лишь поручителем по договору займа на 40 тысяч гривен, который взяла в кредитном союзе его знакомая. Взыскание долга в 52,3 тысяч гривен по решению суда должно происходить солидарно с обоих участников дела.

Но у самой должницы исполнительная служба ликвидного имущества не обнаружила. Сам же солдат еще до продажи части квартиры в добровольном порядке внес 30 тысяч гривен в счет погашения долга.

В настоящее время с целью защиты интересов этой семьи гражданско-правовыми методами прокуратурой осуществлено вступление в рассмотрение гражданского дела о признании торгов, на которых исполнительной службой продано половину их квартиры, недействительными.Gorod.cn.uaВ Чернигове произошел маштабный пожар на транспортном предприятии

Вчера в Чернигове вчера произошел пожар на транспортном предприятии. Об этом сегодня сообщает пресс-служа Управления ГСЧС в Черниговской области.

По сообщению, в службу спасения "101" поступило сообщение о пожаре в производственном здании на территории ОАО "Спецавтотранспорт". На время прибытия по указанному адресу трех пожарно-спасательных отделений, огонь охватил значительную часть крыши здания.

"Учитывая сложность ситуации, на место происшествия по повышенному номеру вызова было дополнительно направлено еще 6 пожарно-спасательных отделений и создан штаб пожаротушения. Тушение пожара продолжалось почти 2,5 часа, во время которого спасатели помешали огню охватить всю крышу и распространиться в цеха производственного здания", – отметили в ведомстве.

Огнем уничтожено около 1,2 тыс. кв. м кровли. Сумма спасенного имущества оценивается почти в 2 млн грн.

По предварительным данным, причиной возгорания стало короткое замыкание электросети. Ведется следствие. Жертв и пострадавших нет.


СЕГОДНЯ.ua

 © Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на www.chernigiv.osp-ua.info є обов’язковим. Відповідальність за достовірність матеріалів покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk